Projekt: Sajam europskih država

Autor: Tihomir Benke, 17. 11. 2023.

U utorak, 14. studenoga 2023. godine, učenici 5. razreda Matične škole Draž na nastavi Hrvatskoga jezika organizirali su Sajam europskih država.

Riječ je o mjesečnom projektu čiji je cilj bio predstaviti jednu europsku državu. Učenici su bili podijeljeni u četiri skupine, a zadatak im je bio istražiti državu koju su odabrali (njezine običaje, znamenitosti, kulinarske specijalitete, poznate osobe) te predstaviti tu državu pred razredom.

Učenici su predstavili Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Mađarsku i Austriju. Na satu su uredili štandove, održali kratke govore, predstavili suvenire, kušali pripremljene slastice, a zatim su ugostili ostale razrede, ravnateljicu, pedagoginju, učiteljice i učitelje, računovotkinju, tete kuharice… Posjetitelji su se zaustavljali na štandovima, a učenici su im bili na raspolaganju – objašnjavali su im zbog čega su nešto odabrali i postavili na štand. Razvijali su svoje komunikacijske, ali i poduzetničke vještine pa se tako nakon završenog sajma u razrednoj blagajni našlo i nekoliko eura koje će razred pametno potrošiti.

Učiteljica: Dajana Lerić

Priloženi dokumenti: