Poticajna radionica za učitelje RN: Istaknute mogućnosti Microbita u obrazovanju

Autor: Jelena Varga, 8. 2. 2024.

Učitelji su ključni akteri u obrazovanju, ali kako tehnologija napreduje, tako se mijenja i način na koji se uči i poučava. U cilju osiguravanja da učitelji prate korak s digitalnim trendovima, nedavno je organizirana radionica posvećena upotrebi Microbitova u nastavi. Microbitovi su mali programabilni uređaji koji omogućuju učenicima da steknu osnove programiranja na jednostavan i zabavan način.
Prva radionica je okupila učitelje iz različitih područja i stupnjeva obrazovanja, pružajući im priliku da istraže potencijal ovih uređaja u svojim nastavnim planovima i programima. Organizatori radionice osigurali su stručnjake iz područja edukacijske tehnologije koji su vodili sudionike kroz različite primjene Microbitova u učionici. Učitelji su imali priliku naučiti osnove programiranja putem jednostavnih blokova koda, što omogućuje čak i onima koji se ne osjećaju kompetentno u programiranju da steknu osnovne vještine. Osim toga, istražene su i napredne mogućnosti Microbitova, kao što su senzori za mjerenje temperature, svjetline ili ubrzanja, što pruža mogućnost interdisciplinarnog učenja.
Osim toga, radionica je naglasila važnost učenja kroz igru i eksperimentiranje. Sudionici su imali priliku sudjelovati u nizu zabavnih aktivnosti koje su koristile Microbitove, poput izrade svjetlosnih instalacija ili programiranja igara. Takav pristup ne samo da potiče kreativnost učenika, već i promiče suradničko učenje i rješavanje problema.
8. veljače je održana druga u nizu radionica. Ova radionica je namijenjena samo učiteljima razredne nastave. U gostima smo imali učiteljice razredne nastev iz OŠ Popovac.
Hvala ravnateljici i osoblju škole koje su nam priredile zakusku.