Humanitarne akcije tijekom predbožićnog vremena

Autor: Administrator , 29. 12. 2017.

Da imaju srce otvoreno za potrebe drugih naročito u blaženo vrijeme kada iščekujemo slavlje rođenja Božjega Sina, pokazali su još jednom učenici naše škole na lokalnoj, nacionalnoj i svjetskoj razini. Marljivo su prikupljali i sortirali prehrambene namirnice i higijenske potrepštine koje smo zadnjih dana darivali obiteljima u potrebi na području općine Draž. Za već tradicionalnu caritasovu humanitarnu akciju „Za 1000 radosti“ skupljali su se dobrovoljni prilozi tijekom došašća.

Dio prikupljenih sredstava uplaćeno je na račun Hrvatskog Caritasa koji pomaže višečlanim i braniteljskim obiteljima, obiteljima nezaposlenih i suočenima s teškom bolešću, dok je drugi dio preusmjeren za učenike naše škole koji su u potrebi. Svoju empatiju kao jednu od najljepših ljudskih osobina pokazali su i prema djeci diljem svijeta koji žive u krajnjem siromaštvu. Naime, na inicijativu učenika petih i šestih razreda, odričući se vlastitih užitaka i preusmjerujući sredstva za najpotrebitije, skupljeno je i poslano 400 kuna na račun dobrotvorne organizacije „Marijini obroci“ koja za cilj ima osigurati prehranu u školama u nekim od najsiromašnijih država svijeta te na taj način osigurali školovanje i topli obrok na godišnjoj razini za troje učenika. Radosni i ispunjena srca pripremili su se za Božić shvaćajući pravu bit istoga: duhovni rast i srce koje ne ostaje ravnodušno za čovjeka u potrebi.

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica

Fotografije o tome pogledajte u našoj foto-galeriji.