Obavijest o prevencijskim pregledima djece za upis u školsku godinu 2020./2021.

Autor: Administrator , 13. 5. 2020.

U skladu sa aktualnom epidemiološkom situacijom tijekom pandemije  Covid – 19 i nastavkom obavljanja sistematskih pregleda djece prije upisa u 1.r.O.Š. dajemo sljedeće upute:

Mjesto obavljanja pregleda: ZZJZ Osječko-baranjske županije, ispostava Beli Manastir, školska 5,(u DZ Beli Manastir), a o vremenu obavljanja roditelji će bit obaviješteni putem škole.

PACIJENTI I PRATNJA – Mjerenje temperature u čekaonici  pacijentu i pratnji - febrilni i s respiratornim tegobama neće biti primljeni (jedino zdravi pristupaju pregledu).

Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.

Uputa o potrebi pridržavanja mjera zaštite (febrilni i sa respiratornim tegobama neće biti primljeni, ispunjavanje izjave da nisu bili prema svom saznanju u riziku, samo jedan roditelj smije biti u pratnji, moraju doći točno na termin i ne zadržavati se, koliko traje pregled i slično).

Prethodno ulasku u ambulantu ispunjavaju Izjavu o riziku od zaraze korona virusom.

Popis dokumentacije koju je potrebno dostaviti e-poštom 3 dana prije termina pregleda nadležnom školskom liječniku -   skolska.beli.manastir@gmail.com

1. Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj - nalazi se u prilogu, dolje, kad kliknete na više.
  2. Preslike cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona
  3. Popis dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, eventualno mišljenje predškolske ustanove o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Služba za školsku i adolescentnu medicinu,

Školska 5, Beli Manastir