Organizacija rada škole u šk. god. 2020./2021. u vrijeme proglašenja pandemije Covid-19 virusa

Autor: Administrator , 4. 9. 2020.

Dragi roditelji i učenici, vjerujemo da ćemo i ove pedagoške i školske godine uspješno surađivati spremno prihvaćajući i savladavajući nove izazove. Pridržavanjem preporučenih mjera i organizacije rada štitimo vlastito zdravlje, a neizravno i zdravlje svojih obitelji.

Molimo roditelje koji misle da njihova djeca spadaju u izrazito vulnerabilne skupine razgovaraju sa svojim obiteljskim liječnikom te se jave razredniku kako bi se na vrijeme dogovorili o načinu provođenja nastave.

Roditelji moraju biti svjesni da se zbog epidemije treba strogo pridržavati mjera te da svako ne pridržavanje istih utječe na povećanje rizika od zaraze. Stoga se roditeljima preporučuje da sa svojom djecom, bez obzira na dob djeteta, što češće razgovaraju o onome što trebaju činiti da zaštite svoje, ali i zdravlje članova obitelji, vršnjaka i drugih.

Osnovne epidemiološke mjere prema kojima će se organizirati rad u školi su:

• provođenje higijene/dezinfekcije prostora, ruku, obuće
  • održavanje razmaka i nošenje maski

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu , zapisati je i poslati u školu. U slučaju povišene tjelesne temperature (isto tako u slučaju kašalja, poteškoća u disanju, poremećaja osjeta njuha i okusa, proljeva, povraćanja) ne smiju dovoditi/slati dijete u školu, već se javljaju telefonom/porukom učiteljici/razrednici i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u školu.

U slučaju da se pojave neke zdravstveni poteškoće kod djeteta tijekom boravka u školi roditelji će odmah telefonom biti obaviješteni oko toga i trebaju u najkraće mogućem vremenu doći po učenika.

Roditelji/skrbnici ulaze u prostor škole samo u izuzetnim situacijama. Prilikom ulaska u zgradu obavezno je mjerenje tjelesne temperature, dezinfekcija ruku i potplata te nošenje maski. Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu. Roditeljskih sastanaka u školi neće biti niti informativnih razgovora. Sva komunikacija s roditeljima bit će putem video poziva, mailom ili telefonom.

Učitelji će svaki dan dočekati učenike na ulazu u zgradu i napraviti s njima neophodne mjere dezinfekcije, smještaja u učionice i dr.

Učenici će imati užinu po skupinama.

Početak nastave:

Draž

Zbog prijevoza učenici će biti podijeljeni u tri skupine.

Prva skupina je razredna nastava. Autobus kreće iz Podolja u 7:05 a iz Gajića u 7:13. Nastava počinje u 7:30. Prvi dan odlaze kući nakon 3. sata.

Druga skupina su učenici 5. i 6. razreda. Autobus kreće iz Podolja u 7:25, iz Duboševice u 7:45, iz Topolja u 7:50 a iz Gajića u 7:54. Nastava počinje u 8:10. Prvi dan odlaze kući nakon 4. sata.

Treća skupina su učenici 7. i 8. razreda. Autobus kreće iz Podolja u 8:10, iz Duboševice u 8:30, iz Topolja u 8:37 a iz Gajića u 8:39. Nastava počinje u 9:00. Prvi dan odlaze kući nakon 4. sata.

Batina

Učenici predmetne nastave ulaze u školu 7:40. Prvi dan odlaze kući nakon 4. sata.

Učenici razredne nastave ulaze u školu u 7:50. Prvi dan odlaze kući nakon 3. sata.

Nastava počinje u 8:00.

Topolje

Učenici  prvog razreda dolaze u pratnji jednog roditelja u sjenicu u dvorište škole u 8:00 sati. Ostali učenici dolaze u 8:30.Prvi dan odlaze kući nakon 3. sata.

Duboševica

Učenici  drugog razreda ( razrednica Ivana Klasić) ulaze u školu u 7:35. Nastava počinje u 7:45. Prvi dan odlaze kući nakon 3. sata.

Učenici  trećeg i četvrtog razreda ( razrednica Biljana Dominić) ulaze u školu u 7:50. Nastava počinje u 8:00. Prvi dan odlaze kući nakon 3. sata.

Ulazak u zgradu i vrijeme odmora bit će različiti za pojedine razredne odjele. Neće biti školskog zvona, već će učitelji određivati vrijeme početka i kraja nastavnog sata, vrijeme odmora. Svaki učenik sjedi sam u klupi. Razmak među učenicima je  najveći moguć s obzirom na veličinu učionica i broj učenika.

Vezano za zajedničke prostorije (hodnici, toaleti, hol i dr.) preporučuje se:

• prolazak skratiti na minimum
  • da u vremenu prolaska učenika i učitelja iz jednog razrednoga odjela tim prostorijama, drugi odjeli ne prolaze,
  • da učenici prilikom prolaska nepotrebno ne dodiruju površine ili predmete

Molimo učenike da se ne sakupljaju prije ulaska u zgradu ispred škole, te da drže fizički razmak kad god je to moguće.

Učenici će prvi dan dobiti maske koje moraju prije prvog nošenja oprati ili sterilizirati. S obzirom da je maska obavezna u autobusu, u holu i hodnicima škole molimo roditelje da za prvi dan nabave maske svojoj djeci.

Prvi nastavni dan svi učenici će dobiti udžbenike (rabljene i nove) i prva dva nastavna sata će provesti sa svojim razrednicima koji će im dati sve detaljne upute. Izjavu roditelja o preuzimanju udžbenika učenicima će podijeliti razrednici. Molimo roditelje da ispune obrazac i slijedeći dan ga pošalju u školu.

Učenici 1. razreda prvi dan dolaze sa jednim roditeljem. Učiteljica će ih okupiti u sjenici, u školskom dvorištu i dati im upute. Roditelji obavezno moraju imati maske.

Pozivamo sve roditelje da i dalje redovito prate internetsku stranicu škole na kojoj ćemo objaviti sve obavijesti i izmjene (ako ih bude).

Priloženi dokumenti:
RASPORED_ZVONJENJA.doc (40.00 KB)