Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica"2023.

Autor: Jelena Varga, 18. 1. 2023.

S ciljem popularizacije matematike i ove školske godine želimo se uključiti u matematičko natjecanje "Klokan bez granica". O načinu prijave više pročitajte u nastavku teksta.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 16. ožujka 2023. godine će se po dvadeset i peti put održati Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Kao i svih prethodnih godina predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svodom od 3 eura po učeniku.

Prijava za natjecanje vrši se kod učiteljice razredne nastave Jelene Varge. Uplate se mogu izvršiti najkasnije do 17. veljače 2023. godine.

Klokan

Međunarodna udruga "Klokan bez granica" okuplja predstavnike više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja "Matematički klokan". Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku.

Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica"2023.

Autor: Jelena Varga, 18. 1. 2023.

Klokan

Ovaj mjesec: 1950