Biti siguran na internetu

Autor: Jelena Varga, 7. 2. 2023.

Veljača je mjesec koji vrvi aktivnostima.

U RN obilježavamo važne datume. Jedan od najvažnijih je Dan sigurnijeg interneta. Mnogo je toga što nam se sviđa online, no isto tako, Internet se svaki dan koristi i za loše stvari, a mladi su često oni koji za to plate cijenu. Svakodnevno treba pričati s djecom o potencijalnim opasnostima koje vrebaju iz ekrana. No ne samo s djecom. Iz razgovora s učenicima često čujemo kako se i njihovi roditelji krivo ponašaju u bespućima Interneta.

Učenici 1. - 4. r. Matične škole su sa svojim učiteljicama Jelenom Vargom i Julijanom Kokić učili o sigurnosti na internetu, a zatim odradili radionicu koju je pripremila učiteljica Informatike Sanja Vašek.

Učenici su zajedno dizajnirali plakat u Canvi s istom tematikom.

Zatim smo se uključili u online kviz u organizaciji Centra za sigurniji Internet.

Učitelji su djecu upozorili kako ne smiju zatvoriti oči pred nečim što nije dobro.

Ako na društvenim mrežama vide nešto što ih je uzrujalo ili povrijedilo (objave ili fotografije), mogu to prijaviti ili potražiti pomoć starije osobe od povjerenja.

Priloženi dokumenti:
Screenshot_20230205-193423_Drive.jpg (693.28 KB)
Budite_sigurni_na_internetu.jpg (826.81 KB)

Biti siguran na internetu

Autor: Jelena Varga, 7. 2. 2023.

Veljača je mjesec koji vrvi aktivnostima.

Učenici su zajedno dizajnirali plakat u Canvi s istom tematikom.

Priloženi dokumenti:
Screenshot_20230205-193423_Drive.jpg (693.28 KB)