Obilježavanje Valentinova i buša u MŠ Draž

Autor: Dajana Lerić, 15. 2. 2023.

Autori teksta: Petar Tadijanov (3. r.), Alen Šovakov (8. r.), Fran Pavlović (8. r.), Tena Kreko (7. r.) i Matko Knežević (6. r.)

U utorak, 14. veljače 2023. godine, u MŠ Draž održane su radionice kojima smo obilježili Valentinovo i buše.

*Slatka kuhinja

Učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama i pedagoginjom pravili muffine i keks i ukrašavali ih, uz smijeh, glazbu, ples i dobru zabavu.

*Lude frizure od papira

Uz malu pomoć nastavnica, učenici su od raznih oblika papira u boji izrađivali lude frizure. Puštali su glazbu i uživali u savršenom danu.

*Licitarska srca

Na radionici izrade licitarskih srca sudjelovalo je deset učenika od 6. do 8. razreda. Nakon što im je nastavnik objasnio zadatak, dobili su sve što je potrebno za izradu: markeri, pila, skalpel, šperploča. Učenici su imali priliku naučiti kako se izrađuju licitarska srca i samostalno ih izraditi. Atmosfera je bila ugodna, a učenici motivirani i sretni što će naučiti izraditi licitarska srca.

*Dramatizacija legende o sv. Valentinu

Na početku radionice učenicima je pročitana legenda o sv. Valentinu. Nakon toga su se podijelili u manje skupine: neki su izrađivali ruže, neki su pravili strip, a neki pripremili igrokaz. (Stripovi se nalaze u privitku.)

*Ljubav na više jezika

Učenicima je bio zadatak da odaberu neki strani jezik (ili više njih) te na tom jeziku napišu riječ „ljubav“ u različitim fontovima.

Uz voditeljski dvojac, Filipa Tadijanova i Luku Mikušu, predstavljeni su radovi svih skupina, a nakon toga dodijeljene su i nagrade za najbolje maske, ukrašena srca i omotnice. Program je završio plesom.

Fotografije možete pogledati u galeriji.

Priloženi dokumenti:
Stripovi.docx (1.36 MB)

Obilježavanje Valentinova i buša u MŠ Draž

Autor: Dajana Lerić, 15. 2. 2023.

*Slatka kuhinja

*Lude frizure od papira

*Licitarska srca

*Dramatizacija legende o sv. Valentinu

*Ljubav na više jezika

Fotografije možete pogledati u galeriji.

Priloženi dokumenti:
Stripovi.docx (1.36 MB)