Baranjski šokački vez predstavljen u emisiji "IN magazin"

Autor: Dajana Lerić, 6. 3. 2023.

Ekipa Nove TV posjetila je našu školu kako bi za emisiju "IN magazin" snimila prilog o baranjskom šokačkom vezu. V. d. ravnateljica Kristina Prakatur-Golubov ugostila ih je u prostorijama OŠ Draž, a ostvarena je suradnja između škole i lokalne zajednice. Eva Balatinac i Eva Kostolić, voditeljice radionice vezenja KUD-a "Seljačka sloga" iz Gajića i Dajana Lerić, voditeljica izvannastavne aktivnosti Malih vezilja, u emisiji su predstavile baranjski šokački vez.

Podsjećamo da je Ministarstvo kulture i medija na temelju Zakona o zaštiti i očuvanja kulturnih dobara "Umijeće izrade starih baranjskih šokačkih vezova" uvrstilo u zaštićeno nematerijalno kulturno dobro.

Umijeće vezenja već se više od pola stoljeća promiče u našoj školi. Rad s veziljama započela je učiteljica Jelka Mihaljev, njenim stopama krenula je i učiteljica Jelena Mijatov, a nastavila učiteljica Dajana Lerić. Neki od radova naših malih vezilja mogu se vidjeti i u prikazanoj emisiji.

Emisiju pogledajte ovdje: https://novavideo.dnevnik.hr/product/emisije/45519-in-magazin-06-03-2023

Baranjski šokački vez predstavljen u emisiji "IN magazin"

Autor: Dajana Lerić, 6. 3. 2023.

Ovaj mjesec: 1939