U razrednoj nastavi MŠ Draž obilježen Dan očeva

Autor: Jelena Varga, 20. 3. 2023.

Očev dan jest dan u čast oca i slavi očinstvo i utjecaj očeva u društvu. Slavi se najčešće treće nedjelje u lipnju u 52 zemlje svijeta. Nadopunjuje Majčin dan. U različitim zemljama svijeta obilježava se drugog nadnevka.

Prvo obilježavanje Dana očeva održan je 1908. godine u SAD-u nakon velike rudarske katastrofe u kojoj je poginulo više od 250 očeva. Nakon strašne nesreće, jedna kći koja je ostala bez svoga oca, zamolila je lokalnog pastora da održi misu za sve stradale. Ubrzo se ta proslava proširila i po drugim gradovima Sjedinjenih Američkih Država, a nedugo nakon toga i na cijeli svijet iako se ne slavi na isti dan.

19. ožujka se u brojnim europskim zemljama obilježava Dan očeva, a u Hrvatskoj je odabran zbog blagdana sv. Josipa, Isusova oca.

Učenici nižih razreda, kući su ponijeli čestitke koje su izradili u školi. Na taj su način zahvalili  svojim očevima za to što se brinu o njima i uljepšavaju im djetinjstvo.

U razrednoj nastavi MŠ Draž obilježen Dan očeva

Autor: Jelena Varga, 20. 3. 2023.

Ovaj mjesec: 1948