Terenska nastava: Zagorje

Autor: Dajana Lerić, 13. 6. 2023.

Autorica teksta: Tena Kreko (7. r.)

Krenuli smo u Zagorje u srijedu, 7. lipnja 2023., u ranim jutarnjim satima. Autobusom smo putovali mi, učenici viših razreda Osnovne škole Draž, i još nekoliko naših učiteljica.

Put do prve lokacije trajao je oko pet sati. Prva nam je lokacija bila Muzej seljačkih buna u Gornjoj Stubici. Još smo otišli vidjeti i Gupčevu lipu, a zatim smo se uputili na Zelenjak. Tamo smo vidjeli Spomenik hrvatskoj himni te smo se malo zabavili u parku pokraj tog spomenika. Još smo se vozili do Parka znanosti gdje smo puno naučili o fizici i o iluzijama. Nakon učenja u Parku znanosti uputili smo se u restoran Preša. U restoranu smo jeli bečki odrezak i krumpiriće za glavno jelo, a za desert smo pojeli čokoladne palačinke. Zadnja lokacija prije polaska kući bio je Muzej krapinskih neandertalaca. U obilasku muzeja puno toga smo naučili o neandertalcima i prošlosti. Kada smo završili s obilaskom muzeja, popeli smo se na brdo i vidjeli gdje su otprilike pronađene kosti neandertalaca. Kući smo krenuli oko 18 sati, a kućama smo stigli poslije 23.

Većini učenika najviše se svidio park Zelenjak. Jako smo se lijepo proveli i zabavili te smo stvorili puno novih uspomena. Puno toga smo i naučili.

Fotografije s putovanja pogledajte ovdje: galerija.

Terenska nastava: Zagorje

Autor: Dajana Lerić, 13. 6. 2023.

Autorica teksta: Tena Kreko (7. r.)

Fotografije s putovanja pogledajte ovdje: galerija.