Učenici 8. r. OŠ Draž i PŠ Batina zajedno s razrednicama sudjelovali su 18. rujna 2023. godine u projektu MCDR Vukovar „Posjet učenika Vukovaru“.

Autor: Tihomir Benke, 29. 9. 2023.

Tijekom terenske nastave učenici su posjetili Memorijalni centar Domovinskog rata te saznali o tijeku Bitke za Vukovar. Obišli su i mjesta posebnog pijeteta: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, vukovarski Vodotoranj, Spomen-dom Ovčara te mjesto masovne grobnice na Ovčari, hangar Veleprometa, spomen-obilježje Kukuruzni put, ruševine Borovo Commercea te crkvu sv. Filipa i Jakova.

Nakon obilaska memorijalnih mjesta, znanje su pokazali u Školi mira te kvizu u kojem su naši učenici Borna Benak i Tena Kreko osvojili 3. mjesto.

Posjet je završen obilaskom Muzeja Vučedolske kulture i Gradskog muzeja Vukovar nakon kojih su učenici uživali u slobodnom vremenu istražujući centar Vukovara.

U nastavku pogledajte fotografije.

Razrednice Maceković i Vranić

Priloženi dokumenti:
01.jpg (79.17 KB)
02.jpg (62.48 KB)
03.jpg (300.78 KB)
04.jpg (67.72 KB)
05.jpg (476.01 KB)

Autor: Tihomir Benke, 29. 9. 2023.

U nastavku pogledajte fotografije.

Razrednice Maceković i Vranić

Priloženi dokumenti: