Tragom računalnog razmišljanja i programiranja

Autor: Tihomir Benke, 29. 12. 2023.

U 21. stoljeću, koje se brzo razvija, digitalna pismenost postala je kamen temeljac obrazovanja. U korak s vremenom ide i naša škola uključujući se u Dabar natjecanje i pokret Sat kodiranja nekoliko godina za redom.

Dabar natjecanje je međunarodna inicijativa koja ima za cilj promicanje računalnog razmišljanja.

Sudionicima se nudi niz privlačnih računalnih problema koji potiču razmišljanje i za čije je rješavanje potrebno logično rasuđivanje i kreativno razmišljanje.

Provodi se na međunarodnoj razini, a u izazovu sudjeluju sudionici iz raznih zemalja.

Natjecanje je organizirano u različitim dobnim kategorijama, za učenike različitih obrazovnih razina.

U natjecanju su sudjelovali svi učenici MŠ Draž, učenici predmetne nastave PŠ Batina i učenici PŠ Duboševica. Ove je godine u izazovu sudjelovalo više od 49 tisuća učenika u Hrvatskoj, a naša se škola može ponositi rezultatima četvero učenika koji su postigli iznimne rezultate, ušli u krug 10% najboljih i time zaslužili tzv. Zlatnu diplomu. To su učenici Tia Pfaf (PŠ Duboševica, 1. r., kategorija Mikrodabar), Adela Simić (PŠ Batina, 5. b, kategorija Kilodabar), Borna Balatinac (MŠ Draž, 6. a, kategorija Kilodabar) i Lucas Dobi (MŠ Draž, 7. a, kategorija Megadabar).

Svi ostali učenici nagrađeni su diplomama i značkama u sustavu Loomen.

Čestitamo svim našim učenicima na sudjelovanju, a posebice našoj „zlatnoj četvorci“!

Priloženi dokumenti:
Sat_kodiranja_MS_Draz2.jpg (72.65 KB)
Adela_Simic_Dabar_2.jpg (67.17 KB)
Lucas_Dobi_i_Borna_Balatinac_Dabar2.jpg (71.13 KB)

Tragom računalnog razmišljanja i programiranja

Autor: Tihomir Benke, 29. 12. 2023.

Svi ostali učenici nagrađeni su diplomama i značkama u sustavu Loomen.

Priloženi dokumenti:
Sat_kodiranja_MS_Draz2.jpg (72.65 KB)