Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Sanja Floršić, 23. 11. 2017.

Dana 16. i 17. studenoga u Batini i Dražu obilježen je u našoj školi Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Učenici su se zajedno sa svojim učiteljima prisjetili  žrtava Vukovara i svega što je taj grad podnio tijekom 87-dnevne opsade i nakon nje. Grad je 18. studenoga 1991. godine, nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja, pao u ruke neprijatelja, a nakon toga su uslijedili mnogi zločini i progoni hrvatskog stanovništva od strane JNA i srpskih paravojnih snaga. Herojstvo Vukovara udarilo je temelj za kasnije vojne pobjede hrvatskih snaga koje su dovele do potpunog oslobođenja Republike Hrvatske. U znak na sjećanje za sve poginule i stradale učenici su  palili svijeće, pogledali prezentaciju i poslušali izlaganje naših osmaša.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

Goran Ilić, nastavnik povijesti

Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Sanja Floršić, 23. 11. 2017.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

Goran Ilić, nastavnik povijesti