Betlehemsko svjetlo mira

Autor: Administrator , 29. 12. 2017.

Ideja o širenju betlehemskog svjetla mira započeta je u Austriji 1986. u sklopu dobrotvorne misije za djecu s teškoćama i osoba u potrebi te se proširio u mnoge europske i američke zemlje. Na prvu nedjelju došašća, predstavnik austrijskih izviđača pali svjetlo u špilji Isusova rođenja u Betlehemu te ga raznim prijevoznim sredstvima nosi u Beč odakle ga izviđači iz Hrvatske i drugih europskih zemalja nose u svoju domovinu. Predstavnici izviđačkog kluba „Javor“ iz Osijeka i ove godine su se uputili u Beč kako bi iskru svjetla zapaljenog u špilji Kristova rođenja u Betlehemu donijeli u našu domovinu.

Posebna ljepota ovogodišnje božićne priredbe u našoj školi očitovana je u donošenju betlehemskog svjetla među nas. Nakon kratkog predstavljanja značenja istoga te izrečenih  želja povodom Isusova rođenja, troje mladih izviđača je zapjevalo svoju himnu te iskru betlehemskog svjetla pronijeli našom dvoranom. Učenici, učitelji i svi nazočni mogli su taj sveti plamen mogli nositi i u svoje domove kako bi ugođaj Božića bio potpun i u vanjskim očitovanjima.

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica

U našoj foto-galeriji možete pogledate fotografije o tome.

Betlehemsko svjetlo mira

Autor: Administrator , 29. 12. 2017.

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica

U našoj foto-galeriji možete pogledate fotografije o tome.