Put u Zagreb na svečanu promociju kalendara DZRNS 2018. sa likovnim radovima

Autor: Administrator , 19. 2. 2018.

8. veljače 2018. godine, u prostorijama Tehničkog muzeja u Zagrebu, Državni zavod za radiološku i nuklearnu sigurnost (DZRNS) održao je promociju kalendara s učeničkim likovnim radovima za 2018. godinu. Naša škola je također sudjelovala u natječaju sa uspješnim nagrađenim radom učenice Ines Šipoš iz 8. razreda PŠ Batina. Nastavnica likovne kulture, Valentina Grubačević i nastavnica Silvana Faller zaputile su se zajedno sa učenicom Ines Šipoš u Zagreb kako bi prisustvovali svečanoj dodjeli nagrada.

Ovaj projekt izrade kalendara s učeničkim likovnim radovima na temu primjene nuklearne tehnologije  s  informacijama o pripravnosti za slučaj nuklearne nesreće u Republici Hrvatskoj provodi se od 2002. godine. Nositelj ovog projekta je Državni zavod za radiološku i nuklearnu sigurnost, a projekt se provodi uz pomoć Nuklearne elektrane Krško i Agencije za odgoj i obrazovanje, a uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Kalendar je prvenstveno namijenjen obiteljima s boravištem u krugu 25 kilometara od Nuklearne elektrane Krško i s boravištem u krugu 100 kilometara od Nuklearne elektrane Pakš. Stoga se i akcija skupljanja likovnih radova provodi među učenicima osnovnih škola na tim područjima. Stručno povjerenstvo svake godine odabire 13 likovnih radova za kalendar, 12 za svaki mjesec u godini i 1 za naslovnicu.

Uz svečanu dodjelu i prigodnu zakusku bilo je prikazano 13 odabranih radova od njih sveukupno primljenih 60.  Ravnatelj Zavoda, mr.sc. Saša Medaković i ravnateljica Tehničkog muzeja gđa. Markita Franulić, posebno su se zahvalili učenicima, njihovim nastavnicima i ravnateljima osnovnih škola gdje se projekt provodi. Učenicima čiji su likovni radovi objavljeni u ovogodišnjem kalendaru podijeljeni su simbolični pokloni za trud koji su iskazali sudjelovanjem u ovom projektu.

Nakon svečane zakuske i druženja sa ostalim sudionicima krenuli smo u obilazak Zagreba i vidjeli njegovu bogatu turističku ponudu (šetnja uz Muzej Mimara, Muzej za umjetnost i obrt, Trg Bana Jelačića, Cvjetni trg, HNK u Zagrebu itd). Uz ugodno društvo i sa zadovoljstvom u srcima krenuli smo put kući.

Valentina Grubačević, nastavnica likovne kulture

Priloženi dokumenti:
IMG_6694.JPG (551.46 KB)
IMG_6697.JPG (390.77 KB)
IMG_6709.JPG (382.45 KB)
IMG_6714.JPG (507.49 KB)
IMG_6756.JPG (240.14 KB)
IMG_6758.JPG (360.79 KB)

Put u Zagreb na svečanu promociju kalendara DZRNS 2018. sa likovnim radovima

Autor: Administrator , 19. 2. 2018.

Valentina Grubačević, nastavnica likovne kulture

Priloženi dokumenti: