Ovogodišnje aktivnosti EKO skupine naše škole OŠ Draž i PŠ Batina

Autor: Administrator , 9. 5. 2019.

Eko skupina naše škole OŠ Draž i PŠ Batina s nastavnicom Kristinom Prakatur- Golubov, ove školske godine istakli su se po mnogim aktivnostima.

• Briga za lončanice u školskom hodniku i biljke u školskom vrtu PŠ Batina.
  • Briga za biljke u matičnoj školi.
  • Briga za sakupljanje i razvrstavanje otpada

Akcija čepovima do skupih lijekova. Sakupljanje plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od limfoma i malignih bolesti - Čakovec. Djeca su bila vrlo aktivna u sakupljanju čepova. Sakupljeno je tri vreće, od kojih je jednu vreću sam sakupio učenik 7. razreda, Ivan Srimac. Čepove više ne šaljemo poštom, već u suradnji PP Beli Manastir, brigu o slanju prepuštamo njima.

• U PŠ Batina eko-skupina obogatila je školski vrt voćem:  ranim sortama višanja, trešnje, kajsije, smokve, te bobičastim: crveni ribiz, maline, kupine, crni i bijeli ogrozd.

• Na inicijativu vjeroučiteljice Suzane Laslo svi učenici i nastavnici uključili su se u humanitarnu akciju izrade ukrasa, predmeta i čestitki.  Lijepo su uredili štandove, a nakon Božićnih priredbi u svakoj područnoj i matičnoj školi roditelji i djeca dali su dobrovoljni novčani prilog. Sva prikupljena sredstva dana su roditeljima bolesne djevojčice, naše učenice.

Eko-skupina OŠ Draž, učenice 5. i 6. razreda: Lucija Drlje, Nina Gujčić, Maja Katušin, Iva Lazić, Dina Balatinac, Hanaa Habib i nastavnica Kristina Prakatur-Golubov  u veseloj atmosferi satima su pekle i pakirale ukusne keksiće. Zahvala baki Janji na iznajmljivanju kuhinje.

• Prošle godine u prvom polugodištu, eko-skupina matične škole OŠ Draž, učenice 5. i 6.  razreda: Lucija Drlje, Nina Gujčić, Hanaa Habib i nastavnica Kristina Prakatur -Golubov,  bile su gošće na Radio Baranji u dječjoj emisiji "Mudrica". Učenice su ispričale čime se bave i što rade na eko-skupini, pohvalile su se 3. nagradom u projektu "Najljepši školski vrtovi 2018 " u kategoriji zaštita okoliša i energetske učinkovitosti.
  • U drugom polugodištu, početkom svibnja 2019., učenici  5. razreda PŠ Batina: Dajana Vig , Rikardo Laslovski i nastavnica Kristina Prakatur -Golubov, takođe su bili gosti spomenute emisije na Radio Baranji. Ispričali  su što rade i što planiraju napraviti do kraja godine u sklopu eko-skupine.

U našoj foto-galeriji možete pogledati fotografije tih aktivnosti.

Ovogodišnje aktivnosti EKO skupine naše škole OŠ Draž i PŠ Batina

Autor: Administrator , 9. 5. 2019.

• Briga za lončanice u školskom hodniku i biljke u školskom vrtu PŠ Batina.
  • Briga za biljke u matičnoj školi.
  • Briga za sakupljanje i razvrstavanje otpada

U našoj foto-galeriji možete pogledati fotografije tih aktivnosti.