MARIJINI OBROCI

Autor: Administrator , 21. 4. 2020.

Učenici naše škole već treću godinu ne zaboravljaju na svoje vršnjake i njihovo školovanje u dalekim istočnim zemljama. Pokazuju svoju plemenitost i brigu odričući se svoje  ušteđevine kako bi usrećili neko dijete u dalekom Ekvadoru, Indiji, Keniji i mnogim drugim zemljama. Naše djelo milosrđa Gladna nahrani, prekinuta je prelaskom na virtualnu nastavu. Do tada smo prikupili 935,88 kuna, te time omogućili dnevni obrok na mjestu obrazovanja za sedmero djece.

Ovim putem želim zahvaliti svim učenicima koji su se nesebično odricali svoje ušteđevine kako bi bar malo pomogli svojim vršnjacima koji nemaju priliku za život kojim živimo mi. Hvala i roditeljima koji su podržali svoju djecu u ovom humanitarnom projektu. Hvala i kolegama, učiteljima koji su također nesebično sudjelovali i podržali ovaj projekt. Kada sve ovo završi, nadam se i vjerujem kako ćemo nastaviti sa ovim plemenitim djelom. No, i dalje možemo pomoći ovoj humanitarnoj akciji našim molitvama.

Vizija i misija Marijinih obroka

Vizija Marijinih obroka je da svako dijete prima jedan dnevni obrok na svom mjestu obrazovanja i da svi oni koji imaju više nego što im je potrebno podijele to s onima kojima nedostaju i najnužnije stvari.

Marijini obroci su globalni projekt kojeg podržava mnogo ljudi različitih načina života i podrijetla.

Njihova misija je omogućiti ljudima da ponude svoj novac, proizvode, vještine ili molitve te preko tog sudjelovanja pruže najučinkovitiju pomoć onima koji trpe ekstremno siromaštvo u najsiromašnijim zajednicama.

Žele svima dobrodošlicu u obitelj Marijinih obroka te vjeruju da svi imaju nešto važno čime mogu doprinijeti ostvarenju njihove vizije.

U Marijinim obrocima usredotočeni su na jedan cilj – da svako dijete dobije hranjivi dnevni obrok na mjestu obrazovanja.

Odbori za prehranu u školi sastavljeni su od roditelja, profesora i volontera i ključni su za njihov rad. To je jedna od prvih stvari koje se organiziraju u bilo kojem novom području koje prima Marijine obroke.

Gdje god je to moguće, poslužuju lokalno proizvedenu hranu. Time podržavaju ne samo lokalnu zajednicu i poljoprivrednike, već i šire gospodarstvo.

Samo 132,00 kune je potrebno za prehranu jednog djeteta cijele školske godine, a čak i najmanji iznosi može imati veliki učinak.

Suzana Laslo, vjeroučiteljica

MARIJINI OBROCI

Autor: Administrator , 21. 4. 2020.

Vizija i misija Marijinih obroka

Suzana Laslo, vjeroučiteljica