ŠKOLSKI MEDNI DAN

Autor: Ivana Klasić, 8. 12. 2023.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo poljoprivrede, Hrvatska poljoprivredna agencija i Agencija za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju provode program Školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka u prvim razredima osnovnih škola na području Republike Hrvatske.  „Školski medni dan”  se obilježava 7. prosinca povodom Dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.
    Cilj programa je promocija meda lokalnih proizvođača koji su korisnici znaka ”Med hrvatskih pčelinjaka”, povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.
    U prigodi Dana meda, učenici prvih razreda dobili su poklon pakete koji su sadržavali staklenku meda lokalnog proizvođača meda, edukativnu slikovnicu o pčelarstvu te promotivni letak ”Med hrvatskih pčelinjaka”.