SVJETSKI DAN MATEMATIKE

Autor: Ivana Klasić, 7. 3. 2024.

Svjetski dan matematike službeno se obilježava prve srijede u mjesecu ožujku. Bitan je za podizanje razine svijesti o važnosti matematike, ne samo zato što se ona uči u školi, nego i zbog toga što ima iznimno veliku primjenu u svakodnevnom životu, glazbi, umjetnosti, fizici, medicini, sportu, ali i u brojnim drugim područjima.

Tim povodom učenici 1. i 2. rješavali su zanimljive zadatke na matematičkim vagonima.

Matematika potiče znatiželju te pomaže u razvijanju kreativnosti i analitičkih sposobnosti. Veoma je korisna za naš mozak koji se, pogotovo u pubertetu i adolescenciji aktivno razvija. Iako ponekad apstraktna, matematika je veoma zanimljiva – važno je prepoznati njezinu ljepotu. Stoga vas potičemo da se svakoga dana barem na kratko posvetite matematici!

"Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primjenjuje."

Leonardo da Vinci